Μεταξάς: «Έχουμε ευκαιρίες, μας λείπει το γκολ»

AURA TEO
red nose1

Το κάτι παραπάνω θα μπορούσε να πάρει σήμερα (21/12) ο Αστέρας Τρίπολης από το ματς με το Βόλο, όπως σχολίασε ο Ηρακλής Μεταξάς στη NOVA ύστερα από το 0-0 του «Θ. Κολοκοτρώνης».

«Είχαμε τον έλεγχο, άμα σκεφτώ στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κατευθείαν το δοκάρι, μετά το τετ α τετ του Κρέσπι. Μας λείπει το γκολ, δεν είναι μόνο σήμερα, είναι σε όλα τα παιχνίδια. Θα προσπαθήσουμε, θα δουλέψουμε σκληρά. Μετά σου λύνονται τα χέρια, τα πόδια. Μετά σου φαίνονται όλα πιο εύκολα, να πας μπροστά με 1 ή 2-0 μπροστά, μετά το παιχνίδι είναι πιο εύκολο. Τα παιδιά νιώθουν μια πίεση και δυσκολεύτηκαν.

Το παλέψαμε ως το τέλος, στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πάλι τετ α τετ του Μπαρτόλο που δεν το έβαλε. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες, πρέπει να βάλουμε γκολ κάποια στιγμή», σχολίασε αρχικά ο κόουτς των Αρκάδων. Και συνέχισε. «Καταλαβαίνω και τον κόσμο, που ανυπομονεί για την νίκη εδώ στην έδρα μας.