K19: “Καθάρισαν” την ΑΕΛ οι μικροί του Βόλου!

AURA TEO
red nose1

Σπουδαία εντός έδρας νίκη πήρε ο Βόλος κόντρα στην ΑΕΛ, για την εξ αναβολής 7η αγωνιστικής της Super League U19.

Η ομάδα της Μαγνησίας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα νωρίς στο ματς. Η αποβολή του Σούμπαση λίγο πριν το τέλους του ημιχρόνου όμως απλοποίησε τα πράγματα στο δεύτερο μέρος, με τους κυανέρυθρους να πετυχαίνουν τελικά 2 γκολ και παίρνουν τη νίκη.

Ο Λογαράς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 73ο λεπτό μετά από κόρνερ του Μπάλλα, με το Φουρίκη να γράφει με σουτ το τελικό 2-0. Στο μεσοδιάστημα η ΑΕΛ προσπάθησε να αντιδράσει και λίγο έλειψε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με το σουτ του Μιλτιάδη να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

Βόλος: Νίκου, Αφέντιτσας, Αγερώτης, Χαλκίδης, Λογαράς, Μπαιράμης, Φουρίκης, Παπασακελλαρίου, Μπάλλας, Νούλας, Μυλωνάς

Έπαιξαν και οι: Μπουμπούκης, Ακριβόπουλος, Τζιάνης

20190610 234550 0000

ΑΕΛ: Αντωνόπουλος, Αγγελούλης, Παπακωνσταντίνου, Χατζής, Τσέλα, Σούμπασης, Μεσκούρης, Μιλτιάδης, Ζαχαράκης, Δάκτυλας, Κούκος

Έπαιξαν και οι: Κόρτσαρι, Τσιούπρος, Κυριζάκης