ΑΕΛ – ΠΑΟΚ: Τι έγινε στον τελευταίο μεταξύ τους αγώνα στο Αλκαζάρ (vid)

Regista Team03/01/2021
AURA TEO
red nose1

Η ΑΕΛ αντιμετωπίζει σήμερα τον ΠΑΟΚ στο Αλκαζάρ, με τους Θεσσαλονικείς να αντιμετωπίζουν τη λαρισινή ομάδα στο γήπεδο αυτό μετά από σχεδόν 11 χρόνια. Η προϊστορία είναι απόλυτα μοιρασμένη για τις δύο ομάδες με γηπεδούχο την ΑΕΛ.

Η τελευταία φορά που αγωνίστηκαν οι δύο ομάδες στο κατάμεστο Στάδιο Αλκαζάρ ήταν στις 28 Μαρτίου του 2010, η οποία μάλιστα συμπίπτει με την τελευταία εντός έδρας νίκη των “βυσσινί” έναντι του ΠΑΟΚ.

Η λαρισινή ομάδα είχε πάρει μια σπουδαία νίκη με 2-1 με γκολ του Πούρι στο 90ο λεπτό. Το σκορ είχε ανοίξει στο 16′ ο Κουζέν, ενώ για τον “δικέφαλο” είχε ισοφαρίσει ο Κοντρέρας στο 83ο λεπτό.