Αναγέννηση ΚαρδίτσαςΦιλική νίκη με ανατροπή για την ΑΣΑ! (pic)

barbersalon Avra

Νικηφόρο ήταν για την ΑΣΑ το φιλικό προετοιμασίας κόντρα στη Ρόδο που διεξήχθη στα Τρίκαλα.

Αναλυτικά η ενημέρωση των κιτρινόμαυρων:

Νικήτρια με σκορ 2-1 αναδείχθηκε η ομάδα μας στη φιλική αναμέτρηση απέναντι στη Ρόδο. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δημιούργησε αρκετές καλές ευκαιρίες.

Η Ρόδος άνοιξε το σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Παπάζογλου, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του πρώτου 45λεπτου.

Στην επανάληψη η Αναγέννηση μπήκε αποφασισμένη να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης και το πέτυχε στο 55ο λεπτό με έξοχη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρτιν Μπενγκόα. Δέκα λεπτά αργότερα ο Ξέρρας μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε, κερδίζοντας το πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Άρης Λώττας, ο οποίος ήταν εύστοχος, γράφοντας το 2-1, το οποίο έμελε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Φυσικά το σκορ δεν έχει καμία απολύτως σημασία, καθώς το σημαντικό είναι μέρα με την μέρα η ομάδα μας να γίνεται καλύτερη.