Πρωταθλήματα ΕΠΣΚαταιγιστικός ο Πύρασος στην πρεμιέρα – Σκόρπισε τους «Μυρμιδόνες»

barbersalon Avra

Καταιγιστική ήταν η ομάδα του Πυράσου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε των Μυρμιδόνων με 0-5!

Ο Ηλίας Βλάχος πέτυχε το πρώτο γκολ του Πυράσου στη φετινή Α’ Τοπική με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής στο 5ο λεπτό.

Ο προωθημένος Μιχόπουλος το 0-2 στο 20′ με προβολή, ενώ ο Κατής με διαγώνιο σουτ το 0-3 στο 40′ που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος από ένα γκολ πέτυχαν οι Βλάχος κι Ζάχος στο 55′ και 80′ αντίστοιχα.

Οι συνθέσεις:

Μυρμιδόνες: Γκόγκος, Τσεκρέζης (70’ Τζαφλέρης), Κατσαβριάς, Γ. Κοντοβάς, Τσόγκας (80’ Γ. Μπούρχας), Μάντζαρης, Κακλιάς, Κουφάκης, Χριστοδουλόπουλος, Χρ. Κοντοβάς, Μηλιώνης (75’ Καλαμάς).

Πύρασος: Κεφαλάς, Δημητριάδης (78’ Φλώρος), Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαδογιώργος, Ζενούνης (78’ Ζάχος), Οικονόμου, Κατής (55’ Γκαραβέλας), Αραποίτσας, Αγιασιώτης (55΄Μπούτλας), Βλάχος (60’ Καραγιώργος).