Διπλό ανατροπής στο Περιστέρι για τον Βόλο!

AURA TEO
red nose1

Μεγάλο διπλό στο Περιστέρι πήρε ο Βόλος, επικρατώντας του Ατρομήτου με σκορ 1-2!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γιουμπιτάνα στο 41′ όμως έμειναν με παίκτη λιγότερο στις καθυστερήσεις λόγω αποβολής του Μπρόνσον. Ο Βόλος στο 66′ και το 68′ γύρισε το ματς με Γκλάβτσιτς και Κόζστα και παρά την αποβολή του πρώτου στο 76′ κατάφερε να φύγει με το διπλό από το Περιστέρι!

Στο 41΄η ομάδα του Περιστερίου κατάφερε να βρει δίχτυα, για το 1-0, με τον Ντένζελ Γιουμπιτάνα να γίνεται αποδέκτης της μπάλας από ασίστ του Τσιγγάρα και με το αριστερό να νικά τον τερματοφύλακα του Βόλου. Όμως, λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 45+6, ο διαιτητής Σιδηρόπουλος έδειξε την κόκκινη κάρτα στον Μπρόνσον.

Οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να διατηρήσουν την πρωτοπορία τους αν και με 10 παίκτες, όμως ο Βόλος απάντησε με δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, κάνοντας την ανατροπή! Πρώτα ήταν ο Κόσζτα που με κεφαλιά έβγαλε ασίστ στον Γκλάβτσιτς, για να στείλει ο τελευταίος την μπάλα στην αριστερή γωνία του Χουτεσιώτη. Και στο 68ο λεπτό, ο Κόσζτα, μετά από σέντρα του Κόμπα, διαμόρφωσε το 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο 76΄ έμεινε και ο Βόλος με 10 παίκτες, όταν ο Γκλάβτσιτς είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για άτσαλο μαρκάρισμα στον Αθανασίου, όμως τίποτα δεν άλλαξε με το 1-2 να είναι και το τελικό σκορ.

20190610 234550 0000

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Πάμπλο Γκαρσία): Χουτεσιώτης, Κίνι, Μπρόνσον, Μανσούρ, Αθανασίου, Ουεντραγκάο (85΄ Σταυρόπουλος), Τσιγγάρας (77΄ Μιχορλ), Μπάκου (77΄ Γκονθάλεθ), Γιουμπιτάνα (46΄ Τσακμάκης), Ουάρντα, Φαν Βέερτ (66΄ Καρλίτος)

ΒΟΛΟΣ (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Κόβακς, Μίγας (46΄ Σούντγκρεν), Κορρέα, Καλογερόπουλος, Φεράρι, Γκλάβτσιτς, Μπερναντού (54΄ Τσοκάνης), Κόμπα (85΄ Μίλετιτς), Μεντιέτα (88΄ Βιγιαφάνες), Ασεχνούν (54΄ Άλτμαν), Κόσζτα