Με ένα βαθμό γυρνά από την Άμφισσα ο Θησέας!

AURA TEO
red nose1

Τον βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε ο Θησέας στο παιχνίδι με το Φωκικό, με τον οποίο και αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στην επανέναρξη του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Αγριάς άνοιξε το σκορ μετά από σουτ του Γουρουδάκη στην πρώτη φάση του αγώνα, με το Φωκικό να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στο 10ο λεπτό χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωστακιώτη.

Ο Ακασού έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους στο 20′, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Γκάγκας ισοφάρισε σε 2-2, σε ένα πραγματικά γεμάτο ημίωρο.

Στη συνέχεια παρά τις φάσεις που σημειώθηκαν μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων, δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα, με το 2-2 να διατηρείται μέχρι το φινάλε και το Θησέα να παίρνει τον 4ο βαθμό του στο πρωτάθλημα.