Γ’ ΕθνικήΝίκη-πρόκριση για τον Αλμυρό επί του Σαρακηνού

Νίκη πρόκριση για τον Αλμυρό του Αλέξανδρου Κούρτογλου σήμερα επί του Σαρακηνού με σκορ 1-2.

Ο Γ.Σ. Αλμυρού αντιμετώπισε σθεναρή αντίσταση από τους γηπεδούχους με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 1-1. Ο Σαρακηνός αιφνιδίασε καθώς κατάφερε να προηγηθεί στο 3′ με κεφαλιά εντός περιοχής. Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Καραλούλη στο 25′ από το σημείο του πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμυρός μπήκε αποφασισμένος κάνοντας την ολική ανατρόπη με κεφαλιά του Λάμπου στο 55′. Το σκορ μπορούσε να πάρει μεγαλύτερη διάσταση, αλλά οι κλασσικές ευκαιρίες που δημιούργησε ο Γ.Σ.Α. πήγαν στράφι. Πιο συγκεκριμένα σε κατάσταση τριών εναντίον ενός οι Αλαμάνης, Βαγενάς και Κοντοβάς δεν κατάφεραν να διευρύνουν το σκορ.

Επόμενος και πολύ κρίσιμος αγώνας για την ομάδα του Αλμυρού την Κυριακή με την Αταλάντη εκτός έδρας.

Αλμυρός (Αλέξανδρος Κούρτογλου): Φλίγκος, Λάμπος, Κόκκας, Κουκουτής, Χολέβας, Κοντοβάς, Κυριάκος, Καραλούλης, Αγγελής, Βαγενάς,,Αλαμάνης