Γ’ Εθνική«Μοιρασιά» για Ατρόμητο Παλαμά και ΠΟ Ελασσόνας!

barbersalon Avra

Τον ΠΟ Ελασσόνας υποδέχτηκε την Κυριακή ο Ατρόμητος Παλαμά, σε μία δυνατή θεσσαλική μονομαχία για την 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι «πράσινοι» μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη στον αγώνα, παίζοντας… με την πλάτη στον τοίχο μετά τα συνεχή ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Το γκολ του Αρχοντή στο 54ο λεπτό έδωσε ένα δίκαιο προβάδισμα βάσει της εικόνας στην ομάδα του Κώστα Κατσάρα, όμως τα πράγματα δεν ολοκληρώθηκαν με τον καλύτερο τρόπο για τους Παλαμιώτες.

Αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 70ο λεπτό, ο μόνιμος σκόρερ της Ελασσόνας Γκουντρουμπής έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 87′, με το 1-1 να διατηρείται μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.

Στους 4 βαθμούς ο Ατρόμητος, οριακά κάτω από τη ζώνη το υποβιβασμού και ο ΠΟΕ με 11!