Γ’ ΕθνικήΓ’ Εθνική: Φινάλε θρίλερ σε 3ο και 4ο όμιλο! – Οι αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής

https://regista.gr/wp-content/uploads/2020/10/g-ethniki-3os-omilos-1.jpg

Ολοκληρώνονται αύριο ο 3ος και ο 4ος όμιλος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας, στους οποίους και συμμετέχουν όλες οι θεσσαλικές ομάδες.

Στον 3ο όμιλο η ΑΣΑ έχει εξασφαλίσει το πρωτάθλημα και μένει να φανεί ποιος εκ των Α.Ο. Σελλάνων και Π.Ο. Ελασσόνας θα υποβιβαστεί, την ίδια ώρα που στον 4ο όμιλο ο Διαγόρας Στεφανοβικείου θέλει να κλειδώσει την πρωτιά, ενώ οι υπόλοιποι τρεις εκπρόσωποι της Μαγνησίας “καίγονται” για την παραμονή στην κατηγορία.

Αναλυτικά:

3ο Όμιλος

Η τελευταία αγωνιστική
ΠΟ Ελασσόνας – ΠΟ Φήκης

Δίας Δίου – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής Λάρισας

Κοζάνη – ΑΟ Σελλάνων

Αετός Μακρυχωρίου – ΑΕ Καρίτσας

ΑΣ Μετέωρα – Οικονόμος Τσαριτσάνης

Μακεδονικός Φούφα – Ερμής Αμυνταίου

Ρεπό: Ατρόμητος Παλαμά

Η βαθμολογία

  1. Αναγέννηση Καρδίτσας 35
  2. ΑΕ Καρίτσας 32
  3. Αετός Μακρυχωρίου24
  4. Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 22
  5. Ηρακλής Λάρισας 20
  6. Κοζάνη 20
  7. ΠΟ Φήκης 20
  8. Ατρόμητος Παλαμά 19
  9. ΑΟ Σελλάνων 16
    —————
  10. ΠΟ Ελασσόνας 16
  11. Δίας Δίου 13
  12. Ερμής Αμυνταίου 12
  13. Οικ. Τσαριτσάνης 9
  14. Μετέωρα 7
  15. Μακεδονικός Φούφα 6
4ος Όμιλος

Η τελευταία αγωνιστική 

Δήμητρα Ευξεινούπολης – Νέα Αρτάκη

Αταλάντη – Διαγόρας

Θησέας Αγριάς – Αλμυρός

Ηρακλής Ψαχνών – Αμβρυσσέας

ΑΟ Υπάτου – Οπούντιος Μαρτίνου 0-3 α.α.

Ρεπό: Φωκικός

Η βαθμολογία 

  1. Διαγόρας 19
  2. Ηρακλής Ψαχνών 17
  3. Νέα Αρτάκη 16
  4. ΑΟ Υπάτου 15
  5. Αμβρυσσέας Διστόμου 14
  6. Θησέας Αγριάς 11
  7. Φωκικός 11
  8. Αταλάντη 10

_________________

9.Δήμητρα Ευξεινούπολης 10

10. Αλμυρός 9

11. Οπούντιος Μαρτίνου – έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Κοινοποιήστε το:
Θες να μαθαίνεις πρώτος όλα τα νεα απο το regista;
facebook Κάνε like στη σελίδα του regista στο Facebook
instagram Ακολούθησε το regista στο Instagram
youtube Κάνε εγγραφή στο κανάλι του regista στο Youtube

Acio e Banner 1