Γ’ ΕθνικήΓ’ Εθνική: Το πρόγραμμα των μπαράζ για ΑΣΑ και Διαγόρα!

https://regista.gr/wp-content/uploads/2021/06/g-ethniki_baraz.jpg

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης η κλήρωση των μπαράζ ανόδου από τη Γ’ Εθνική στη νέα Super League 2.

Ως γνωστόν οι πρωταθλητές των δέκα ομίλων χωρίστηκαν σε δύο ομίλους (Βορρά και Νότου) των πέντε και θα αγωνιστούν μεταξύ τους σε ένα μίνι πρωτάθλημα ενός γύρου, με τους δύο πρώτους κάθε ομίλου (τέσσερις συνολικά ομάδες) να παίρουν το εισιτήριο της ανόδου.

Όσον αφορά τον όμιλο του Βορρά θα συμμετάσχουν οι πρωταθλητές των 1ου, 2ου, 3ου, 4ου και 5ου ομίλου, δηλαδή οι Ορφέας Ξάνθης, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Αναγέννηση Καρδίτσας, Διαγόρας Στεφανοβικείου και Αχέρων Καναλακίου. Οι αγώνες θα ξεκινήσουν την Κυριακή 13/6 και θα ολοκληρωθούν στις 11 Ιουλίου.

Αντίθετα λόγω αγωνιστικών εκκρεμοτήτων στους ομίλους του Νότου, οι αγώνες μπαράζ στον Νότο θα ξεκινήσουν στις 27 Ιουνίου. Εκεί θα συμμετάσχουν οι Πανιώνιος, Κηφισιά (έχει εξασφαλίσει μαθηματικά την 1η θέση στον 7ο όμιλο δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε), Θύελλα Ραφήνας, Ηρόδοτος, ενώ εκκρεμεί η ανάδειξη του πρωταθλητή στον 9ο όμιλο.

Το πρόγραμμα στο Βόρειο Όμιλο:

1η αγωνιστική – 13/6 

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου- Ποσειδών Μηχανιώνας
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ορφέας Ξάνθης
Ρεπό: Διαγόρας Στεφανοβικείου

2η αγωνιστική – 20/6

Ποσειδών Μηχανιώνας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Ορφέας Ξάνθης – Διαγόρας Στεφανοβικείου
Ρεπό: ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

3η αγωνιστική – 27/6

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Ποσειδών Μηχανιώνας
Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

4η αγωνιστική – 4/7

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Διαγόρας Στεφανοβικείου
Ποσειδών Μηχανιώνας – Ορφέας Ξάνθης
Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

5η αγωνιστική – 11/7 

Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Διαγόρας Στεφανοβικείου -Αναγέννηση Καρδίτσας
Ρεπό: Ποσειδών Μηχανιώνας

Το πρόγραμμα στο Νότιο Όμιλο:

1η αγωνιστική – 27/6

Ηρόδοτος-Πανιώνιος
Θύελλα Ραφήνας-Κηφισιά
Ρεπό: Πρωταθλητής 9ου ομίλου

2η αγωνιστική – 30/6

Πανιώνιος – Θύελλα Ραφήνας
Κηφισιά – Πρωταθλητής 9ου ομίλου
Ρεπό: Ηρόδοτος

3η αγωνιστική – 4/7 

Θύελλα Ραφήνας -Ηρόδοτος
Πρωταθλητής 9ου ομίλου – Πανιώνιος
Ρεπό: Κηφισιά

4η αγωνιστική – 7/7 

Ηρόδοτος- Πρωταθλητής 9ου ομίλου
Πανιώνιος – Κηφισιά
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

5η αγωνιστική – 11/7

Κηφισιά -Ηρόδοτος
Πρωταθλητής 9ου ομίλου- Θύελλα Ραφήνας
Ρεπό: Πανιώνιος

Κοινοποιήστε το:
Θες να μαθαίνεις πρώτος όλα τα νεα απο το regista;
facebook Κάνε like στη σελίδα του regista στο Facebook
instagram Ακολούθησε το regista στο Instagram
youtube Κάνε εγγραφή στο κανάλι του regista στο Youtube

Acio e Banner 1