Γ’ ΕθνικήΑσταμάτητος ο Διαγόρας προκρίθηκε με “πεντάρα”!

Avatar for Regista Team Regista Team28/10/2020

Ασταμάτητος σε πρωτάθλημα και κύπελλο είναι ο Διαγόρας Στεφανοβικείου. Η ομάδα του Στέλιου Αρσένου κατάφερε να κάνει το 4×4 και στις δύο διοργανώσεις. Οι “ασπρόμαυροι” αντιμετώπισαν σήμερα εκτός έδρας την ομάδα του Νηλέα και επικράτησαν εύκολα με 0-5.

Η ομάδα του Στεφανοβικείου καθάρισε από νωρίς την υπόθεση πρόκριση, καθώς στο 35′ το σκορ ήταν ήδη στο 0-3. Το σκορ άνοιξε ο Ναουμίδης στο 15′, ενώ ο Μπλέντι έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του δέκα λεπτά μετά. Το σκορ ημίχρονου (0-3) διαμόρφωσε ο Καραμανλής στο 35′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός δεν έπεσε και με δύο γκολ των Κουρούμαλου και Σιόβα ο δείκτης του σκορ έφτασε στο τελικό 0-5.

Διαγόρας Στεφανοβικείου ( Στέλιος Αρσένος): Παναγιωτόπουλος, Κουρούμαλος, Ναουμίδης, Γιαουπλάρι, Καραμπούζης (46’ Λάιος), Γαλανόπουλος, Ζενούνης , Παπαγεωργίου (, Σιόβας, Καραμανλής, Μπλέντι