Ολυμπιακός ΒόλουΆφησε υποσχέσεις ο Ολυμπιακός Βόλου – «Καθάρισε» τον Απόλλωνα Λάρισας

barbersalon Avra

Πραγματοποιώντας μία ακόμα καλή εμφάνιση, μετά τη νίκη επί της Κηφισιάς, ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε σε φιλική αναμέτρηση στη Νεάπολη τον Απόλλωνα Λάρισας με 3-0, αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο ανά διαστήματα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά «ανοιχτό» με τις δύο ομάδες να παρουσιάζονται ορεξάτες στον αγωνιστικό χώρο και να ψάχνουν το γκολ. Παρά τις καλές ευκαιρίες που χάθηκαν εκατέρωθεν, το σκορ άνοιξε για τον Ολυμπιακό Βόλου στο φινάλε του ημιχρόνου. Στο 42ολεπτό ο Χάσεκ τροφοδότησε τον Βερνάρδο και αυτός με σουτ νίκησε τον Νόρμαν για το 1-0. Άμεσα ήρθε και το δεύτερο γκολ, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Κουντουριώτη. Ο Ξύδας έκανε την προσπάθεια από το πλάι και ο Κουντουριώτης έγραψε από κοντά το 2-0 που έμελλε να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο oι πολλές αλλαγές όπως είναι λογικό επηρέασαν το ρυθμό του αγώνα, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν ωστόσο ένα ακόμα τέρμα. Συγκεκριμένα στο 62ο λεπτό, μετά από ωραία συνεργασία η μπάλα έφτασε στο Βερνάρδο και εκείνος με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Ο Απόλλων Λάρισας είχε τις στιγμές του για κάποιο γκολ, χωρίς να καταφέρνει ωστόσο να σκοράρει. Έτσι το 3-0 παρέμεινε μέχρι και το φινάλε.

Ολυμπιακός Βόλου: Ξενοδόχοβ, Σκοπελίτης, Να, Μαρκοπουλιώτης, Στάμου, Ντουάρτε, Ντιαμπί, Ξύδας, Κουντουριώτης, Χάσεκ, Βερνάρδος

Έπαιξαν και οι: Βούγιοβιτς, Γραικός, Κόκας, Φιλίποβιτς, Ασλανίδης, Κόλα, Κατσούκης, Σουλεϊμάν, Χατζηπιρπιρίδης, Μπάτροβιτς, Αμπουμπακάρι

Απόλλων Λάρισας: Νόρμαν, Καρρίκι, Λίταινας, Γιαννίτσης, Καλούσης, Σκούπρας, Μπαλογιάννης, Κανούλας, Χατζής, Τιμπουέ, Λεμάνγκρ

Έπαιξαν και οι: Αστράς, Λουκάς, Σούλτσε, Ποτόσογλου, Πετράκης, Κόζου, Παναγιώτου, Ζιάκας, Καπουράνης