Γ’ ΕθνικήΆγγιξε την έκπληξη ο Θησέας – «Ψυχρολουσία» στα πέναλτι!

barbersalon Avra

Μία ανάσα από την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας έφτασε ο Θησέας! Η ομάδα της Αγριάς προηγήθηκε δύο φορές κόντρα στον Πανσερραϊκό, όμως δεν κατάφερε να περάσει τα “Λιοντάρια” χάνοντας με 2-4 στη διαδικασία των πέναλτι (2-2 κανονική διάρκεια).

Το σκορ για τον ψυχωμένο Θησέα άνοιξε ο Φουρκιώτης λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η ομάδα των Σερρών όμως κατάφερε να φέρει στα ίσα το παιχνίδι στο 68ο λεπτό με τον Ριβάλντο. Οι γηπεδούχοι κυνήγησαν το γκολ και ευτύχισαν να πάρουν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Κοτζαθανάση λίγο πριν την εκπνοή. Εκεί που όλα έδειχναν πρόκριση όμως, ήρθε ο Ζέρης στις καθυστερήσεις για να κάνει το 2-2 και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.

Στον έξτρα χρόνο οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να λύσουν τις διαφορές τους με αποτέλεσμα η πρόκριση να κριθεί στη.. ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι. Οι παίκτες του Πανσερραϊκού αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι στη διαδικασία που ολοκληρώθηκε με σκορ 2-4 και έτσι η πρόκριση αν και «φλέρταρε» με την Αγριά κατέληξε στις Σέρρες.